Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Fen Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak yalnızca başına öne çıhun en yüce miktarda ilaç karınerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu yüce adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği düzlükı genişletmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanoğlunun olgun dağarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen temeları anlamında ülkesini geceli gündüzlü temaşa eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi temelvuruları ile bile meşhurdur. 143 pare temelvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Meydanında bundan sonra gerçek bir bilirkişi olmasıyla birlikte kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında arazi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk nöbet sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 parça bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise kamu ortada en çok buluş belgesi temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Kocaı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet tarihine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle uz medarımaişetlere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse de katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte yürütmek üzere tedavi yönünde geliştirdiği deşkeleri keşfederek âdemiyet tarihine yüce bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese bile bazı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek uçlanmak icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (huzur yardım) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatı alınmıştır. Cemi çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birsonsuz şirketin ortaklık ve müessis kadrosunda arazi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey El ulağısıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca deşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta huzurıkların geçmesi karınin muayyen bir ahitı beklesek de bazıları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile karınerisinden emeksiz bir halde tedavi edebilmek karınin bu kullanılıyor. Başkaca tensel medarımaişetlev bozukluğunu da tedavi eylemek karınin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış hınçe karşı mukavemetli ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi temelvurularının 2000 adetine doğruın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her ahit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun süreli kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri aile istirahatlarine maruz kalan cihan toplumlarında birsonsuz alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine binalabilecek en essah katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da yüce gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin müessis vasatğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde arazi düzlük öbür marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir miktarda farmasötik deabat patentinin pay sahibi olması ve temelvurusunu ilk karşılayıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın asıl yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık düzlükında çallıkışmalarını geceli gündüzlü hoşgörülületerek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birsonsuz yol Türkiye Yılın Fen Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil memleket haricinde doğrusu kürevi anlamda da birsonsuz ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı çareların karşıtlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile birlikte uz medarımaişetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birsonsuz farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam paha yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda arazi düzlük bir kızıl sahası ile birlikte temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun çakılı paha veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a bağımlı uyuşturucu ruhsatları ile esenlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Rapor No.su ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yürütmek üzere dü endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makaslamaklı açıklamada mütalaalerine arazi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce munzam paha mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel malzeme binasındaki muattalluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım esenlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt yer planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine müsait rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arazi düzlük tafsilatlara için ayrıca, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir