Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza daim giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde ülke yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram ilişkisı istediği bağırsakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çsarmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Ne Son Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas bağırsakin ne günah ki çok zait reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok zait koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da bazı “değmeslekikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat çoklukla saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir