Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca malumat aktarımı bağırsakin değil, aynı zamanda zevk bağırsakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir eğreti ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle yapılabildiği gibi hassaten teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve dostça etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş üretmek bağırsakin yalnızca nickname (eğreti kişi) yaymak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete mirlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence meyan benizünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve manzaralü, ünlü ve manzaralü gibi tercihe destelı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı anlık mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka popüler chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir